עו"ד פיננסי

גם מי שלא מסכים עד הסוף עם ההנחה שכסף מסובב את העולם כולו יודה שבלי מערכת פיננסית איתנה לא היה אפשר להוביל הישגים משמעותיים במדע, בטכנולוגיה, בפיתוח חברתי ואנושי. היבטים כספיים, השקעות, בורסות, מסחר בין אנשים ובין חברות, אינן יכולים להתנהל מעצמם, ללא הכוונה או תכנון. בצעדים משמעותיים בחיים, כאשר רוצים לקבל החלטה בעלת משמעות פיננסית, כאשר חותמים חוזה או כאשר מגלים כי מישהו נהג שלא כדין בכסף או בנכסים שלכם – עו"ד פיננסי הוא זה שיוכל ללוות אתכם נאמנה.

מהנפקות ועד בנקאות

על מנת להבין מעט יותר לעומק במה עוסק עו"ד פיננסי נציג כמה דוגמאות. למשל, חברה שרוצה להוביל הנפקה של נירות ערך, חברה שרוצה להפוך מחברה פרטית לחברה ציבורית, חברה שרוצה להציע נכסים פיננסיים כדי לממן השקעות תיעזר בעורך דין שמכיר את מכלול ההיבטים הללו. בנוסף, עו"ד פיננסי יכול להעניק ייעוץ משפטי ומסחרי לאנשי עסקים וחברות, כאשר רוצים לחתום על חוזים ארוכי טווח, כאשר רוצים לקדם עסקאות מסחריות מורכבות, כאשר רוצים לוודא כי כל הקצוות בהיבטים הפיננסיים מהודקים וכי לא קיימות נקודות שיובילו בעתיד למחלוקות או להסתברויות מיותרות.

מלבד ייעוץ משפטי ומסחרי עורך דין בעל מומחיות במשפט ובפיננסים יכול ללוות את לקוחותיו בתחום הבנקאות. מצד אחד, יש עורכי דין המייצגים גורמים במערכת הבנקאית, כאשר נחתמים חוזים מול ספקים גדולים או כאשר מבוצעים מהלכים החורגים מן השגרה. מצד שני, עו"ד פיננסי יכול להציע את שירותיו גם לאנשים פרטיים או חברות שמתמודדים מול תביעות של בנקים. לפעמים יש חילוקי דעות לגבי מהות החוב, עשויות לעלות שאלות בנוגע למימוש ערבויות.

מגביית חובות ועד קשיים פיננסיים

מובן שלא רק בנושאים שהוצגו עד כה עוסק עו"ד פיננסי. דוגמאות נוספות לתכלית החשובה של תפקידו ניתן למצוא במקרים כגון גבייה של חובות שלא שולמו או טיפול בלקוחות שהסתבכו מבחינה פיננסית. יש עורכי דין שעוסקים בגביית חובות עבור לקוחות עסקיים ומסחריים ויש שמייצגים את הבנקים השונים. יש עורכי דין שמטפלים בהסדרי חובות בצורה משא ומתן והגעה לפשרה ויש כאלה שמייצגים לקוחות מול כונסי נכסים או מול הוצאה לפועל. פשיטות רגל או הסדרים כאלה ואחרים שנעשים בסיוע של עורך דין מנוהלים טוב יותר, נכון יותר ועם יותר שקט נפשי. דבר נוסף, עורך דין יכול לייצג גם חשודים הנאשמים בעבירות של צווארון לבן, הלבנת הון, העלמות מס וכן סכסוכים עסקיים אפילו בין שותפים (או שותפים לשעבר).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.